گیاهان پیشنهادی برای گل آویز (۳)

دیوار سبز آپارتمانی شرکت گل آويز sanseviriya

 

سانسویریا

تعریف کلی: سانسوریا (زبان مادر شوهر ، سن سی ویرا برگرفته از نام سانسوریو) سانسوریا گـیاهـیست با برگهای شمشیری شکـل ، صاف ، سخـت و ضخیـم بـه رنگ سبزکه البته گونه ابلق آن بیشتر مورد پسند عموم واقع میشود. نکته جالب در مورد نام این گیاه این است که سانسوریا در زبان فرانسه به معنی زبان مادر شوهرو زبان مادر زن میباشد. همچنین لازم به گفتن است که زیستگاه اصلی این گیاه غرب افریقا میباشد.

این گیاه شامل دو گونه  یکی با برگهایی بلند و درگری با پایه و برگهایی کوتاه میباشد که با توجه به شکل ظاهری گلدانهای گل آویز استفاده از گونه پا کوتاه آن زیبایی خاصی را برای شما به ارمغان می آورد.دیوار سبز آپارتمانی شرکت گل آويز sanseviriya

نحوه نگهداری سانسویریا :

حرارت : سانسوریا گـیاهـیست گـرمـا دوست به شکلی که بهترین رشد خود را در دمای بین ۱۸ تا ۲۵ درجـه دارد ، هـمچنین در جـاهـایـی که نور نسبتا زیادی باشد رشد مطوبتری را خواهد داشت ، کما اینکه در اماکن کم نور هم دمام می آورد و از این رو کاملا برای استفاده در گلدانهای گلاویز در مناطق کم نور کاملا مناسب میباشد.
تغذیه : جهـت رشـد ونگهـداری بهـتر ایـن گـیاه مطلـوبـتـر آن است کـه ازجـهت مـواد غـذائــی بــه طور کامل تامین باشد و برای این منظور بهتر است از فلاور ژل استفاده کنیم.
تکثیر : ایـن گـیـاه را میتوان به دو روش (قلمه گیری) و(تقسیم بوته وجدا کردن ریزوم) تکثیرکـرد که بهترین فصل برای این کار فصل بهار میباشد.